Čištění interiérů vozidel Pelhřimov - Čištění koženého interiéru vozidla - Ozonová dezinfekce vozidel - Čištění klimatizace - M+M Cars Starý Pelhřimov / +420 721 034 263

Parní čištění interiéru vozidla / Čištění interiérů vozidel parní cestou

Parní čištění je ideální pro lidi, kteří rádi používají nové čistící metody ohleduplné k životnímu prostředí. Pára šetrně čistí povrchy interiérů a zároveň je dezinfikuje a zbavuje nežádoucích pachů.

Nízká spotřeba vody a chemie

V současné době sílí tlak na hospodárné zacházení s vodou a chemickými prostředky. Již zavedené provozy myček aut mají čističku odpadních vod, ale nové provozy a menší autosalony tímto často nedisponují. Parní čištění je ideální pro lidi, kteří rádi používají nové čistící metody ohleduplné k životnímu prostředí. Pára šetrně čistí povrchy interiérů a zároveň je dezinfikuje a zbavuje nežádoucích pachů. To vše prakticky bez odpadní vody. Odpadá tedy starost s pořizováním čističky odpadu. Další výhodou používání parního čištění je snadná možnost transportu zařízení a poskytování služeb čištění přímo u zákazníka.

Interiéry

 • Hloubkové čištění a osvěžení tkanin rychle a snadno.

 • Snadno čistí vinyl, látku a kůži.

 • Strukturované povrchy nejsou žádným problémem. Suchá pára dostane nečistoty i z těch nejmenších a nejhlubších štěrbin.

 • Usnadňuje práci při odstraňování skvrn od rtěnky, rozlitého jídla a hlubokých skvrn.

 • Likviduje zápach ze skvrn po zvířecích mazlíčcích, z kouření, hub a plísní.

 • Plochy obtížně dosažitelné, jako například přístrojové desky, větrací otvory, popelníky, držáky šálků, loketní opěrky jsou záležitostí několika minut s mnohem menším úsilím z vaší strany.

 • Sklo čistí beze čmouh či rozmazání.

Tlak 8 barů a zvýšená teplota zabíjí bakterie a choroboplodné zárodky, které způsobují onemocnění. V průběhu čištění jsou škodlivé mikroorganismy zničeny, také jejich odpadní produkty, které mohou být vdechovány lidmi uvnitř auta. Ošetření párou se liší od tradičních metod čištění tím, že nehromadí zbytky chemikálií uvnitř vozidla, protože ty mají nepříznivý vliv na kůži a dýchací cesty řidiče a cestujících. To je důležité zejména v případech, kdy vozíme v autě děti.

Parní čištění také odstraní bakterie ve větracím systému vozu, kde je odstranění jinak možné jen plynem. Používáme stroj, který páru pod tlakem 8 barů vstřikuje pod povrch čalounění, tím hloubkově čistí a dezinfikuje od bakterií a ihned vysává nečistoty do odpadní nádrže.

Na rozdíl od tradičnímu čištění mokrou cestou , parní čištění nevyžaduje dlouhodobé sušení a tím nevytváří mokrý podklad pro tvorbu plísní a zatuchlosti ve vozidle. Čalounění je po vyčištění suché.

Suchá párá má nejen dezinfekční a čistící schopnost, ale také dokonale odstraní nežádoucí pachy od zmíněné zatuchlosti, či pachu z cigaretového kouře, nebo zvířat. 

Pokud jde o čalounění z kůže, není šetrnějšího čištění. Bez škodlivé chemie vyčistí a obnoví původní svěžest a hebkost kůže.

Parní čištění exteriéru vozidla

Exteriéry

 • Odstraňuje nálepky a nápisy z čelních skel, oken a zrcátek.
 • Okna čistí bez tvorby čmouh.
 • Bezchybně čistí motory.
 • Odstraňuje vosk, dehet a další směsi z chrómu, lisovaných dílů a nárazníků.
 • Veškeré vinylové povrchy, kola, bílé bočnice pneumatik se čistí snadno, rychle a beze zbytku.

TOPlist